Lato to czas, kiedy wielu z nas, ze względu na wysokie temperatury, jakie panują w tym okresie może mieć problemy ze snem. Jest jednak na to metoda! Obowiązkowo musimy wyposażyć w najlepsze poduszki i kołdry na cieplejsze pory roki!

Jaką kołdrę na lato wybrać?

Czy ta sama kołdra, pod którą śpimy zimą czy jesienią powinna być używana również latem? Jest to kwestia bardzo indywidualna, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby. Na ogół jednak, zazwyczaj w czasie trwania chłodniejszych pór roku, wybieramy grube i otulającego wyroby, które gwarantują nam rzeczywiście ciepło i komfort!  Na lato, jednak lepiej sprawdzą się kołdry o niższej gramaturze, które są znacznie lżejsze. Naszym zdaniem, szczególnie dobrze nadadzą się w tym przypadku modele syntetyczne, które wykazują jednocześnie szereg właściwości antyalergicznych. Dzięki temu,  że nie zatrzymują wilgoci, minimalizowane jest ryzyko pojawienia się różnego rodzaju grzybów czy też bakterii, które lubią rozwijać się w naszych łóżkach Warto też zwracać uwagę na właściwości termoregulacyjne modelu, w jaki się zaopatrzymy. Dlaczego? Zapobiegać będą między innymi nadmiernej potliwości, która często jest źródłem dyskomfortu, a także, gdy trzeba przyjemnie chłodzą ułatwiając odpoczynek! W związku z tym kołdry na lato to coś, do czego musimy przywiązywać szczególnie dużą wagę

Dobra poduszka!

Poduszki i kołdry na lato - sprawdź najlepsze modele!Z poduszką sytuacja jest łatwiejsza, bo na ogół większość wyrobów sprawdza się przez cały rok, chyba że zimą wybieramy grube, np. puchowe modele, które dodatkowo mocno nas grzeją. Oczywiście do wypoczynku możemy wybierać klasyczne produkty o standardowym kształcie, jednak naszym zdaniem nadadzą się również poduszki, które są w sposób specjalistyczny profilowane, tak, aby dobrze podpierać naszą szyję, jednocześnie zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia na przykład dolegliwości bólowych. Świetnie sprawdzają się na przykład modele, które w swoim wnętrzu posiadają piankę termoelastyczną, która skutecznie reaguje na temperaturę ciała i gwarantuje zindywidualizowane podparcie całego ciała!

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie. Na nasz komfortowy sen przekłada się również wiele, innych czynników. Bardzo istotną rolę odgrywa między innymi też stelaż czy dobrze dobrany, do naszych indywidualnych potrzeb materac. Dobrze jest również np. utrzymywać stałą temperaturę w naszych sypialniach, która powinna oscylować w okolicach 20 stopni Celsjusza. Regularne wietrzenie pomoże nam też na pozbycie się wielu bakterii, które lubią pojawiać się właśnie w naszych łóżkach.

Zdrowy i komfortowy sen latem? Oczywiście, że jest to możliwe, wystarczy tylko dobrać jak najlepsze, pasujące akcesoria i produkty stworzone na miarę naszych potrzeb!