Naturalne wypełnienia są znane od lat – to tradycyjne rozwiązania, które – dzięki swoim licznym zaletom – wciąż są bardzo chętnie wybierane. Jakie są ich najważniejsze cechy? Czy są to produkty warte swojej ceny?

Poznaj najważniejsze cechy poduszek puchowych

Wśród poduszek z naturalnym wypełnieniem, prym zdecydowanie wiodą te, które zostały zbudowane na bazie puchu. Najczęściej jest to puch gęsi, który charakteryzuje się niezwykłą wypornością, lekkością i właściwościami termoizolacyjnymi. Poduszka tego typu doskonale dopasowuje się do kształtu głowy osoby śpiącej, zapewniając niespotykany komfort użytkowania, którego nie sposób doświadczyć w przypadku innych wyrobów. Niezaprzeczalnym atutem jest fakt, iż pomimo dużej elastyczności, poduszki puchowe są również bardzo wytrzymałe – nie odkształcają się pod wpływem ciężaru, a ich wsad nie zbija się. Firmy światowej sławy, takie, jak AMZ, dbają zarówno o jakość, jak i czystość puchu – parametry te są zgodne z europejskimi normami, których podstawowym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania. Wysoka jakość poduszek puchowych jest uwarunkowana również poprzez poszycie – najczęściej jest ono wykonane z bardzo miękkich i przyjemnych w dotyku tkanin, które nie podrażniają skóry i doskonale sprawdzają się nawet w przypadku najbardziej wymagających użytkowników.

Poduszki z pierza – to musisz o nich wiedzieć

Poduszki z naturalnym wypełnieniem - czy warto w nie inwestować?Poduszki AMZ są dostępne również w odsłonie z wypełnieniem z gęsiego pierza. Przed produkcją wyrobu, surowiec stanowiący wsad jest poddawany specjalistycznej selekcji, której celem jest wybór pierza najwyższej jakości, zapewniającego odpowiednie cechy poduszce. Podobnie jak w przypadku poduszek puchowych, modele z pierza są tworzone zgodnie z aktualnie panującymi normami europejskimi. Pierze jest zdecydowanie cięższe niż puch, dlatego wiele osób obawia się, że cyrkulacja powietrza wewnątrz jest zaburzona. Nic bardziej mylnego – wewnątrz poduszki panuj odpowiedni poziom wilgotności, który sprawia, że powietrze może swobodnie cyrkulować. Produkty wysokiej jakości posiadają poszycie stworzone z materiału o dużej gramaturze. Uniemożliwia on wydostawanie się pierza i piórek na zewnątrz, a tym samym znacząco zwiększa komfort użytkowania poduszki.

Na co należy zwracać uwagę kupując poduszki z naturalnym wypełnieniem?

Jak wiadomo, poduszki z naturalnym wypełnieniem nie są najtańszą możliwą opcją. Puch gęsi i pierze to surowce ekskluzywne, gwarantujące wiele niepowtarzalnych właściwości – nic więc dziwnego, że za tak dobrą jakość trzeba płacić. Warto mieć jednak na uwadze kilka istotnych czynników. Wsad z puchu i pierza nie jest odporny na wszelki kurz i roztocza, dlatego nie jest surowcem odpowiednim dla alergików. Poduszki warto kupować ze sprawdzonych źródeł – jednym z nich jest Sleeping House, sklep z artykułami sypialnianymi, który w ofercie posiada jedynie starannie wyselekcjonowane propozycje. Istotne jest również to, by zwracać uwagę na certyfikaty – takie wyróżnienia, jak na przykład atest PZH, daje użytkownikowi stuprocentową pewność co do jakości i bezpieczeństwa wyrobu.

Niedogodności związane z brakiem możliwości prania poduszek z naturalnym wypełnieniem w warunkach domowych oraz wysoka cena to czynniki, które sprawiają, że to, czy warto inwestować w tego typu produkty jest poddawane pod wątpliwość. Jakość wyrobów i komfort użytkowania jest jednak tak duży, że z pewnością jest to inwestycja na lata, z której są zadowoleni wszyscy miłośnicy zdrowego i efektywnego snu.