Coraz większa część społeczeństwa skarży się na trudności z zasypianiem lub bezsenność. Tak naprawdę mogą one dotknąć każdego z nas – niezależnie od wieku czy trybu życia. Zazwyczaj trwają jeden, dwa dni, jednak co zrobić w przypadku gdy nie pamiętamy już, jak to jest być wyspanym? Warto wypróbować innowacyjne materace SleepMed, które gwarantują komfortowe warunki do snu!

Bezsenność – czym jest oraz co na nią wpływa? 

Bezsenność to zaburzenia prawidłowego rytmu, głębokości, długości oraz jakości snu. Przyczynia się to do nadmiernego zmęczenia, a nawet przemęczenia organizmu, osłabienia odporności, pogorszenia wydolności fizycznej czy zdolności umysłowej, a wszystko z uwagi na takt, iż nasz organizm nie jest prawidłowo zregenerowany. Bezsenność można podzielić na kilka rodzajów, z czego w każdym przypadku można stosować metody terapii behawioralnej, czyli:

  • technika polegająca na spędzaniu nie mniej niż 6 godzin w łóżku,
  • technika kontroli bodźców,
  • prawidłowa higiena snu.

Ostatnia metoda jest bardziej rozbudowana, gdyż wyróżnia tutaj liczne czynniki, takie jak dieta, aktywność fizyczna czy też łóżko wyposażone w materace SleepMed.

Materace SleepMed a spokojny wypoczynek

Czy materace SleepMed pomagają zwalczać bezsenność Komfortowe łóżko opiera się na kilku niezbędnych elementach, w skład których wchodzi poduszka oraz materac. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podłoża do spania, w tym materace SleepMed, które są w stanie zagwarantować spokojny wypoczynek. Jest to możliwe przede wszystkim z uwagi na budowę oraz właściwości prozdrowotne potwierdzone statusem wyrobu medycznego, gdyż gwarantują:

  • prawidłowe wsparcie ciała użytkownika,
  • stabilizację kręgosłupa,
  • dogłębną regenerację mięśni,
  • redukowanie dolegliwości bólowych spowodowanych schorzeniami kręgosłupa,
  • higieniczne środowisko snu.

Dlaczego warto zainwestować w materace SleepMed? 

Jak wiadomo, materac materacowi nie jest równy, dlatego produkty od SleepMed wyróżniają się licznymi cechami oraz właściwościami. Do ich zaliczyć można innowacyjną technologię Airforce, która wspomaga przepływ powietrza przez wypełnienie, tym samym umożliwiając odparowanie wilgoci. Inną kwestią jest regulowana twardość, która pozwala na zmianę tego subiektywnego odczucia w każdej chwili. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie maty kokosowej i odpinanego topu, które są w stanie stworzyć 4 lub 6 różnych twardości. Oprócz tego materace SleepMed są antyalergiczne.

Dla maksymalnego komfortu snu nie bez znaczenia będą materace SleepMed. Dlatego nie czekajmy i już dziś sprawdźmy, czy nasze podłoże do spania nadaje się do wymiany i, który model od SleepMed sprawdzi się w naszej sypialni!

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/