Rozważając zakup materaca piankowego, zazwyczaj zadajemy sobie pytanie, który wariant wybrać, i jaki z nich sprawdzi się u nas najlepiej. Poznaj najczęściej wybierane rodzaje materacy piankowych i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Rodzaje materacy piankowych

Materace piankowe możemy podzielić ze względu na rodzaj użytej do ich produkcji pianki. Jednymi z najczęściej wybieranych są te wykonane z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej oraz lateksowej. Pierwsze z nich zbudowane są z pianki VISCO, która bardzo dobrze podpiera kręgosłup na całej jego linii oraz pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się swoim kształtem do użytkownika. Przykładem tego typu materaca jest Hilding Rumba. Kolejnym wartym uwagi są modele wysokoelastyczne, które dzięki swojej otwartokomórkowej strukturze mają bardzo dobre właściwości wentylacyjne. Dzięki czemu mamy pewność, że we wkładzie nie zgromadzi się nadmierna wilgoć, a co za tym idzie, unikniemy rozwoju drobnoustrojów i roztoczy. Modelem, w którym użyto pianki HR jest Hilding Boogie. Ostatnim rodzajem materacy są materace lateksowe z mleczka kauczukowego, które zapewnia optymalną elastyczność i dobrą wentylację materaca. Przykładem tego typu produktu jest Hilding Melody.

Dlaczego warto kupić materac piankowy?Dla kogo sprawdzi się materac piankowy?

Materace piankowe cechują się wieloma właściwościami o zróżnicowanym zastosowaniu. Dlatego z powodzeniem mogą być używane niemal w każdej sypialni. Sprawdzą się zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i par czy singli. Modele piankowe ze statusem wyrobu medycznego będą rekomendowane dla osób leżących i schorowanych. Ponadto, produkty z wypełnieniem piankowym często zbudowane są z komponentów, które przyspieszają regenerację mięśni, więc będą właściwe dla sportowców i osób aktywnych.

Na co zwrócić uwagę kupując materac

Kupując nowy materac, oprócz rodzaju wypełnienia powinniśmy wziąć pod uwagę jego twardość, którą dobieramy na podstawie wagi użytkownika oraz jego indywidualnych preferencji. Materac twardy zaleca się dla osób powyżej 80 kg, bardzo twardy dla osób powyżej 100 kg. Materace miękkie dla osób do 60 kg, a materace średnio twarde dla osób do 80 kg. Kolejną rzeczą, którą bierzemy pod uwagę, jest rozmiar podłoża do spania. Materace piankowe 100×200 idealnie sprawdzą się do sypialni jednoosobowej, ewentualnie możemy rozważyć zakup rozmiaru 90×200 lub 80×200. Do sypialni dla par zaleca się zakup podłoża do spania od 140 cm szerokości, ale dla lepszego komfortu wypoczynku zalecane są modele 160×200 cm lub większe. Przed zakupem, warto zweryfikować czy materac ma gwarancję oraz odpowiednie certyfikaty i atesty. Jeśli zależy nam wysokim poziomie higieny wykładu, warto postawić na produkty ze zdejmowanym pokrowcem, z możliwością jego wyprania.

Kupując materac piankowy mamy gwarancję, że pośród wielu dostępnych na rynku modeli znajdziemy produkt, który zapewni nam sen na najwyższym poziomie. A warto pamiętać, że wartościowy odpoczynek przekłada się na naszą wydajność w ciągu dnia.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/