Dobór odpowiedniego podłoża do spania to spore wyzwanie dla kogoś, kto nie ma na co dzień styczności z tego typu produktami. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę naprawdę wiele aspektów, takich jak, chociażby rozmiar powierzchni, stopień twardości czy rodzaj wypełnienia. Odpowiedzią na stale zmieniające się oczekiwania użytkowników są materace naturalne – czym się wyróżniają oraz dla kogo są polecane?

Materace naturalne, czyli jakie?

Na rynku można znaleźć naprawdę wiele podłoży do spania, które wyróżniają się najróżniejszymi właściwościami. Podstawowy podział wyróżnia produkty piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Warto jednak wiedzieć, że w ostatnim czasie pojawiły się także materace naturalne, które z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności. Tego typu modele zostały wytworzone w zgodzie z normami i ustawami o ochronie środowiska bez emisji szkodliwych substancji w procesie produkcji, dlatego będą idealną opcją dla wszystkich żyjących w zgodzie z naturą! W ich wnętrzu stosuje się zazwyczaj nowoczesny wkład kieszeniowy oraz innowacyjne pianki nasączone naturalnymi olejkami, zastępujące związki chemiczne. Warto również wspomnieć, że także pokrowiec został wyprodukowany na bazie ekologicznych materiałów, ponieważ w jego składzie możemy znaleźć między innymi len lub bawełnę organiczną. Dzięki temu charakteryzują się niebywałą miękkością, doskonałą przepuszczalnością powietrza czy właściwościami antyalergicznymi. Co więcej, wszystkie komponenty użyte do produkcji materaca naturalnego nadają się w 100% do ponownego przetworzenia.

Poznaj materac naturalny Hilding Bora

Czym wyróżniają się materace naturalne? Poznaj Hilding Bora!Jednym z dostępnych na rynku materacy naturalnych jest Hilding Bora. Jest to model wykonany na bazie pianki termoelastycznej Visco Bio – VitaRest OriginTM nasączonej olejkiem rycynowym, pianki wysokoelastycznej HR Bio, w której naturalny olejek sojowy zastąpił sztuczne chemiczne związki oraz pianki wysokoelastycznej FlexiFoam Bio. Połączenie tego typu komponentów przekłada się przede wszystkim na optymalną sztywność powierzchni, która wyróżnia się doskonałą sprężystością oraz elastycznością. Dzięki czemu model ten jest w stanie dokładnie dopasować się do naturalnych krzywizn użytkownika, pozwalając na efektywną regenerację całego organizmu w trakcie wypoczynku. Dla jeszcze większego komfortu użytkowania wykonano specjalne nacięcia, które tworzą 7 zróżnicowanych stref twardości, odpowiadających potrzebom poszczególnych partii ciała.

Dla kogo Hilding Bora będzie dobrym wyborem?

Ze względu na wiele dobroczynnych właściwości, materac naturalny Hilding Bora sprawdzi się wśród praktycznie wszystkich grup użytkowników. Dobrym wyborem będzie przede wszystkim dla alergików oraz osób z wrażliwą skórą, ponieważ obecność naturalnych komponentów nie powoduje uczuleń. Model ten to doskonała opcja także dla wszystkich, którzy mają problemy ze swobodnym przepływem krwi, powodującym drętwienie kończyn. Hilding Bora nada się również dla użytkowników borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa lub wadami postawy, ponieważ elastyczna powierzchnia zdecydowanie ułatwia regenerację mięśni i niwelowanie dolegliwości bólowych.

Szukasz materaca, który nie tylko zapewni zdrowy i komfortowy sen, ale również będzie wyprodukowany w zgodzie z naturą? Koniecznie zwróć uwagę na model Hilding Bora, który oprócz wielu dobroczynnych właściwości, został także wyprodukowany na bazie ekologicznych komponentów!

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/