Podróże to część życia każdego z nas. Niektórzy udają się na dalekie wyprawy, w których korzystają z różnych środków transportu, inni zaś stawiają na krótkie dystanse, przebyte w znajomym samochodzie. Niezależnie od tego, jak długo trwa nasza podróż, warto wiedzieć, co zrobić, aby dobrze się wtedy wyspać. Nawet będąc w drodze nie powinniśmy rezygnować ze snu – to właśnie on doda nam energii do zwiedzania lub odkrywania nowych miejsc! 

Materac nawierzchniowy

Jak zapewnić sobie komfortowy sen w każdym miejscu? Postawmy na materac nawierzchniowy! Ma on postać maty, którą możemy położyć na przykład na niewygodnej sofie w hotelu. Materac zapewni nam wymaganą twardość i poprawi jakość naszego snu. Co ważne, możemy łatwo go zwinąć i przewozić, gdzie tylko chcemy. Nie zajmuje on zbyt wiele miejsca. To sprytne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli rezygnować z prawdziwego wypoczynku.

Powierzchnia, na której śpimy, ma bardzo duże znaczenie. Pamiętajmy o odpowiednim materacu zawsze, nie tylko w podróży. W ten sposób zagwarantujemy sobie wygodę i szansę na relaks.

Jeśli jednak udajemy się w podróż do miejsca, w którym spędzimy więcej czasu, warto zadbać również o odpowiednią pościel 200×220, który umili nam zasypianie, a do tego będzie dostosowana do naszych preferencji.

Jak się wyspać w podróży?Poduszki podróżne

Spanie w podróży nie należy do najprostszych – niewygodne siedzenie, trudności ze znalezieniem dobrej pozycji, głośni towarzysze… Aby ułatwić sobie to zadanie, zabierzmy ze sobą poduszkę przystosowaną do spania w podróży. Tutaj nie sprawdzi się poduszka do spania na boku ani poduszka ergonomiczna. Zdecydujmy się raczej na poduszkę w kształcie rogala, która pomoże ustabilizować naszą szyję. W ten sposób unikniemy nieprzyjemności związanymi ze spaniem na siedząco. Nie będzie nas bolał kark, a zaśnięcie stanie się o wiele przyjemniejsze.

Zatyczki do uszu

W podróży niezwykle irytujące mogą okazać się różne hałasy. Rozmowy innych, dźwięki miasta, głośny szum pociągu czy autobusu… Wszystkie te odgłosy mogą sprawić, że trudno będzie nam zasnąć, zwłaszcza, jeśli jesteśmy osobami, które śpią bardzo lekko. Aby nie budziły nas nawet najmniejsze dźwięki, kupmy sobie zatyczki do uszu, które skutecznie rozwiążą nasz problem. Dzięki zatyczkom stworzymy sobie dobre warunki do spania i będziemy mogli się wyciszyć.  

Wygodne ubranie 

Nasz komfort powinien być naszym priorytetem, również jeśli chodzi o ubrania. Kiedy wybieramy się w podróż, zrezygnujmy z ekstrawaganckich dodatków i niesprawdzonych strojów. Postawmy na ciuchy wykonane z naturalnych materiałów, które zapewnią nam wygodę, a do tego będą przewiewne. To również znacząco wpłynie na jakość naszego snu. W miłych, miękkich ubraniach zdecydowanie łatwiej będzie nam zasnąć.

Jeśli zadbamy o parę kwestii, nawet w podróży będziemy w stanie odpocząć. Zatroszczmy się o swój komfort, zabierając ze sobą takie rzeczy jak materac nawierzchniowy, poduszka podróżna czy zatyczki do uszu. Mimo że na początku może wydawać nam się, że ich nie potrzebujemy, w trakcie wyjazdu na pewno sobie podziękujemy za takie przygotowanie.