Niezależnie od pory roku czy aktualnych warunków atmosferycznych w godzinach wieczornych, kładąc się do łóżka, najczęściej przykrywamy się kołdrą. Z uwagi na to, jest ona jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego komfortowo skomponowanego łóżka. A czym wyróżniają się modele naturalne?

Kołdra naturalna – jak jest zbudowana?

Coraz częściej mówi się o tym, że najlepsza jest kołdra naturalna. Jednak, czym ona tak naprawdę jest? Otóż model ten charakteryzuje się zarówno wypełnieniem, jak i poszyciem pochodzenia naturalnego. Z uwagi na rodzaj wypełnienia, w sklepach stacjonarnych oraz internetowych dostępna jest:

Oczywiście rodzaj wypełnienia w każdym przypadku zależy od producenta oraz modelu.

Kołdra naturalna – dlaczego warto w nią zainwestować?

Kołdra naturalna - budowa i właściwościKołdra odpowiada za zagwarantowanie najlepszego komfortu termicznego, co oznacza, że zapobiega przegrzewaniu się w upalne noce, jak i wychładzaniu w zimne. Co więcej, przyjemnie otula ciało w czasie snu oraz stanowi przedmiot, do którego wielu z nas uwielbia się przytulać. Mając na uwadze modele naturalne, można wśród nich wyróżnić wiele charakterystycznych cech, takich jak:

  • wysokie parametry termoizolacyjne,
  • swobodnym przepływem powietrza,
  • pochłanianiem wilgoci ze skóry użytkownika,
  • wyjątkową miękkością,
  • wytrzymałością.

Z czego jeszcze powinno składać się komfortowe łóżko?

Oczywiście komfortowe łóżko nie obędzie się bez odpowiednio dopasowanego do osobistych potrzeb i preferencji materaca. Jest to czynnik, który ma największy wpływ na komfortowy i zdrowy sen, gdyż gwarantuje właściwe wsparcie kręgosłupa oraz sylwetki użytkownika. Odpowiada za to unikalna budowa, dzięki której jest w stanie właściwie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała. Do innych, ale równie ważnych elementów wyposażenia łóżka zaliczyć można:

Zdrowy sen zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym z nich jest odpowiednio skomponowane łóżko. Do najważniejszych czynników zaliczyć można materac, poduszkę i kołdrę, jednak warto również uwzględnić inne kwestie.