W królestwie snów, gdzie rzeczywistość spotyka się z fantazją, a umysły odkrywają niezbadane obszary wyobraźni, istnieje jedno niezawodne narzędzie, które towarzyszy Ci w tych niezwykłych podróżach – materac. Ma on ogromny wpływ na komfortowe warunki, a także na efektywność samego wypoczynku. Obecnie jednak to coś więcej niż mebel – to oaza spokoju, gdzie każdy sen staje się pełen komfortu i regeneracji. Nie czekaj i poznaj 5 rozwiązań, dzięki którym materac SleepMed zapewnia zdrowy sen!

Sposób 1 – dbanie o bezpieczne warunki do wypoczywania

Wybierając materac, należy zwrócić uwagę na jego certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo. Co z materacami SleepMed? Odpowiedź jest jednoznaczne – są one wyposażone w status wyrobu medycznego, co oznacza, że zostały poddane rygorystycznym testom i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Materace SleepMed nie zawierają szkodliwych substancji, są zaprojektowane tak, aby wspierać zdrową postawę ciała, co jest szczególnie istotne dla osób z problemami kręgosłupa czy też stawów. Wszystkie modele posiadają również certyfikat AEH, co świadczy o ich wysokiej jakości i spełnianiu najwyższych standardów w zakresie:Sny pełne komfortu, czyli jak materace SleepMed dbają o nasze dobre samopoczucie?

 • trwałości – są niezwykle trwałe oraz odporne na odkształcanie się, co gwarantuje długotrwały komfort i wsparcie,
 • klimat – posiadają zdolności termoregulacyjne, umożliwiając zachowanie komfortowej temperatury w trakcie spania,
 • higiena – zostały stworzone w taki sposób, by eliminować gromadzenie się kurzu, roztoczy, a także innych alergenów,
 • ergonomia – gwarantują właściwe wsparcie dla ciała, tym samym pomagając w zachowaniu poprawnej postawy czy redukcji dolegliwości bólowych.

Sposób 2 – odpowiednia cyrkulacja powietrza z technologią Airforce

Odpowiednia wentylacja wypełnienia w materacu jest bardzo ważna dla zagwarantowania komfortowych oraz higienicznych warunków snu. Wpływa ona na wiele istotnych czynników, w tym:

 • higiena – materace posiadające właściwą wentylację nie są tak narażone na gromadzenie kurzu i roztoczy, co sprzyja utrzymaniu czystości oraz zdrowego środowiska spania,
 • regulacja temperatury – skuteczna cyrkulacja powietrza umożliwia zachowanie optymalnej temperatury podczas snu, zapobiegając przegrzewaniu się i uczuciu dyskomfortu,
 • odprowadzanie wilgoci – właściwa wentylacja pomaga w usuwaniu nadmiaru wilgoci, hamując tym samym proces powstawania pleśni oraz rozwój bakterii.

Marka SleepMed doskonale rozumie, dlaczego ta kwestia jest tak bardzo istotna, dzięki czemu stosuje innowacyjne technologie wspierające cyrkulację powietrza w środku materaca. Jedną z nich jest technologia Airforce, polegająca na nacinaniu pianki wewnątrz materaca w tzw. kratkę wentylacyjną. Poprzez takie rozwiązanie ciepłe i wilgotne powietrze jest skutecznie odprowadzane i zastępowane świeżym, a materac utrzymuje świeżość i komfort przez całą noc.

Sposób 3 – najlepsze wypełnienie pod kątem materiałów

Ważnym elementem materaca determinującym jego cechy, takie jak podparcie, elastyczność oraz oddychalność czy też trwałość jest stosowane w nim wypełnienie. W dzisiejszym świecie istnieją dwa główne rodzaje wypełnienia – nowoczesne pianki oraz innowacyjne sprężyny kieszeniowe, a każde z nich ma swoje unikalne zalety. Firma SleepMed, dbając o potrzeby swoich klientów, proponuje szeroki wybór rozwiązań, w tym:

 • sprężyny typu Multi – zapewniają maksymalną elastyczność punktową dzięki gęsto rozłożonym sprężynom o małej średnicy, co znacznie podnosi komfort w modelach hybrydowych,
 • pianki termoelastycznej VitaRest® i Celsius-Waterlily® – reagują na ciepło i ciężar ciała, dostosowując się do indywidualnych kształtów sylwetki użytkownika, a także oferując właściwości antyalergiczne, przeciwodleżynowe i ortopedyczne,
 • pianki naturalne, takie jak wysokoelastyczna HR BIO i NATURALIS® czy termoelastyczna Visco Bio – zastępując sztuczne substancje chemiczne naturalnymi, jak olej rycynowy czy sojowy, te modele oferują wyjątkowe korzyści dla użytkowników.

Sposób 4 – możliwość zmiany twardości

Jeśli potrzebujesz materaca z możliwością regulacji twardości, materace SleepMed są doskonałym wyborem. Za sprawą nowoczesnego podejścia, pozwala na dostosowanie twardości na cztery sposoby, korzystając z ruchomej warstwy pianki termoelastycznej. Wszystkie warstwy pianki mają swój indywidualny kolor, upraszczając tym samym konfigurację materaca zgodnie z osobistymi preferencjami. Oto zestawienie różnych układów warstw mających wpływ na twardość:

 • układ zielona – biała – beżowa pianka cechuje się bardzo wysoką sprężystością,
 • układ beżowa – zielona – biała pianka zapewnia średnią twardość materaca,
 • układ biała – zielona – beżowa pianka oferuje najtwardszą opcję, zalecaną dla osób o większej wadze,
 • układ beżowa – biała – zielona pianka gwarantuje idealne podparcie dla osób cięższych oraz tych z problemami kręgosłupa.

Co więcej, SleepMed posiada również modele z dodatkowym odpinanym topem, pozwalając na dopasowanie twardości nawet do sześciu stopni, gwarantując jeszcze lepsze dostosowanie do indywidualnych preferencji oraz wagi.

Sposób 5 – gwarancja higienicznych pokrowców

W ofercie marki SleepMed znajdziesz materace z dwoma nowoczesnymi rodzajami pokrowców, zapewniającymi elegancję i praktyczność. Oba modele posiadają wygodny zamek, ułatwiający zdejmowanie i pranie w pralce. Pokrowiec Merced z taśmą 3D charakteryzuje się śnieżnobiałą dzianiną, nasączoną specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener), która nie tylko doskonale odprowadza wilgoć, ale także nadaje miękkość. Dodatkowo specjalne perforacje na jego powierzchni zapewniają odczuwalny efekt relaksu, zwiększając tym samym komfort snu. Z kolei pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D tworzy higieniczne warunki do zdrowego wypoczynku. Dzięki apreturze Purotex® z technologią aktywnych probiotyków, redukuje ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca aż o 93,7%.

Dzięki niezrównanym komfortowi i wsparciu każda noc staje się magicznym doświadczeniem, a sny są pełne zarówno kreatywności, jak i regeneracji. Zatem nie czekaj i już dziś postaw na komfortowe materace SleepMed, gdyż sprawdzą się one w każdej sypialni!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.