Sypialnia nastolatka to pomieszczenie, które pełni kilka funkcji – jest jednocześnie miejscem do spania, nauki, zabawy czy spotkań ze znajomymi. Ponadto stanowi miejsce wolne od rodziców. Jak zatem urządzić sypialnię dla nastolatka, aby czuło się w niej komfortowo, a także we właściwy sposób realizowała swoją rolę? 

Krok pierwszy – aranżacja

Sypialnia dla nastolatków powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Warto zatem wyposażyć ją w meble, takie jak szafa, szafka nocna, komoda czy biurko. Dużym atutem będzie również stworzenie kącika wypoczynkowego, np. do spędzania czasu ze znajomymi lub czytania książki. Jednak nie można zapomnieć o najważniejszym elemencie wyposażenia tego pomieszczenia – łóżku. To właśnie ono odpowiada za regenerujący sen umożliwiający prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Świetnym przykładem będzie łóżko z materacem 120×200 jednak, jaki materac dla nastolatka będzie najlepszy?

Krok drugi – materac

Sypialnia dla nastolatka - jak ją urządzić?Nie da się zaprzeczyć, że na odpowiedni rozwój, zarówno fizyczny, jak i umysłowy dziecka, duży wpływ ma zdrowy wypoczynek. Aby był on możliwy, to sypialnię nastolatka warto wyposażyć w wysokiej jakości materac do spania. Produkt ten powinien wyróżniać się przede wszystkim odpowiednimi cechami, a to:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • możliwością dopasowania twardości do użytkownika,
  • pokrowcem, który można ściągnąć i wyprać.

Oprócz tego, przy wyborze warto zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia oraz rozmiar. Zaleca się, aby łóżko dla nastolatka było wyposażone w materac piankowy 180×200, 160×200 lub 120×200. Duża przestrzeń pozwala dziecku nie tylko na komfortowy wypoczynek, ale również naukę w łóżku czy komfortowy odpoczynek.

Krok trzeci – poduszka

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do licznych produktów do spania, a wśród nich wyróżnić można nie tylko materac, ale także poduszkę. Jest ona niezwykle ważna w łóżku nastolatka, gdyż zapewnia mu prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, do których zaliczyć można barki, głowę i kręgosłup w odcinku szyjnym. Poduszka dla nastolatka jest w stanie korzystnie wpłynąć na jakość i długość snu dziecka, jednak warto pamiętać, aby przy jej wyborze uwzględnić kilka czynników, w tym:

  • twardość produktu,
  • wysokość,
  • rozmiar,
  • rodzaj wypełnienia.

Nastolatek potrzebuje zdecydowanie więcej snu, niż dorosły, gdyż waha się w granicach 8-10 godzin na dobę. Poza tym, w czasie snu w organizmie dziecka zachodzi wiele procesów umożliwiających właściwy rozwój czy utrwalanie informacji. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w wysokiej jakości materac oraz poduszkę, gwarantujące zdrowy sen.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/