Wiele osób musi mierzyć się z bezsennością – 3 nieprzespane noce tygodniowo klasyfikują się do diagnostyki problemów ze snem. Brak snu ma ogromny wpływ na codzienne samopoczucie. Gdy nie dostarczamy sobie wystarczającej ilości wypoczynku jesteśmy bardziej podatni na stres, a nawet nastroje depresyjne. Problem ten dotyka osoby w każdym wieku. Jak sobie z nim poradzić i jakie produkty mogą w tym pomóc?

Skąd problem?

Przyczyn bezsenności jest naprawdę wiele. Niestety często wiążą się one z chorobami jak depresja, czy astma, a także bólem kręgosłupa i wadami postawy. Szybki tryb życia, wiele obowiązków i nienormowane godziny pracy powodują stres, który bezpośrednio przekłada się na jakościowy sen. Niestety wiele osób myśli, że w lepszym zasypianiu pomogą im używki, przez co sięgają chociażby po alkohol – to jednak bardzo złe rozwiązanie, które może tylko nasilić problem. Problemy z wyciszeniem i przebodźcowanie to symptomy, których nie należy ignorować. Czasami po prostu nie mamy wpływu na bezsenność przez predyspozycje genetyczne. Problem braku snu rzutuje na cały organizm i zaburza jego poprawne działanie. Dlatego bardzo istotnym jest nie bagatelizowanie problemu i próbę diagnostyki, a w konsekwencji leczenia. Powodem bezsennych nocy mogą być także źle dobrane lub wysłużone akcesoria sypialniane. Warto więc zadbać o to na czym śpimy i dobrać materac do określonych potrzeb.

Materace sprężynowe

Źle sypiasz? Jest na to rozwiązanie! Poznaj lokalną ofertę materacyModele sprężynowe wypełnione są sprężynami. Dawniej używano głównie materacy bonellowych, teraz jednak zdecydowanie większą popularnością cieszą się modele wykorzystujące technologię multipocket. Wykorzystuje ona dużą ilość sprężynek zamkniętą w osobnych fragmentach materiału. Dzięki temu elementy pracują niezależnie i są w stanie idealnie dopasować się do ciała użytkownika. Materace Hilding w Wałbrzychu oferują tego typu modele. Dzięki szerokiej ofercie produktów możesz wybierać w różnych opcjach – posiadamy modele hybrydowe, jak i klasyczne sprężynowe. Materace zapewniają odpowiednie podparcie punktowe, dzięki czemu dbają o zdrowie kręgosłupa. To rozwiązanie wpływa także na ich wytrzymałość – produkt ugina się tylko w miejscach w których położony został nacisk. Jeśli męczą Cię nieustające bóle pleców i nie możesz spokojnie spać, wpływ na Twoje samopoczucie z całą pewnością ma także podłoże na którym śpisz.

A może wybrać piankę?

Materace sprężynowe i piankowe znacznie się różnią. Oba oczywiście mogą zapewnić Ci komfort wypoczynku i jakość snu na najwyższym poziomie. Musisz jednak pamiętać, by nie wybierać najtańszych opcji, a zwracać uwagę na jakość produktów. Materace Hilding w Koninie oferują szeroki wybór materacy z różnym wypełnieniem. Modele piankowe także zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i są niezwykle elastyczne. Co istotne, są one także bardzo bezpieczne dla alergików. Zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu i wysoką higienę snu. Pianka nie jest surowcem w którym drobnoustroje lubią się rozwijać, a dodatkowo ich rozwój blokuje odpowiednia przewiewność i wysokiej jakości pokrowce na produkty. Modele piankowe są też zdecydowanie lżejsze od sprężynowych i dają efekt przyjemnego otulenia.

Kupując materac bierz pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i dobrą jakość produktu.