Na współczesnym rynku mamy dostęp do różnego rodzaju podłoży do spania, w tym materacy piankowych, hybrydowych czy sprężynowych. Ostatnia kategoria jest jedną z bardziej nam znanych, a to wszystko z uwagi na fakt, iż były używane wiele lat temu. Jednak, czym różnią się nowoczesne materace sprężynowe od tych znanych naszym dziadkom?

Materac sprężynowy – budowa

W znanych nam dotąd materacach sprężynowych wypełnienie stanowiły sprężyny bonellowe, które były ze sobą połączone oraz często tworzyły się odkształcenia, przez co materac szybciej ulegał wyeksploatowaniu. Jednak, współczesne modele, dostępne w miastach takich jak Ciechanów, znacząco różnią się od nich. Przede wszystkim, w ich wypełnieniu wykorzystano sprężyny kieszeniowe, czyli takie, które są umieszczone w osobnych kieszonkach materiałowych. Oznacza to, że sprężyny nie mają ze sobą kontaktu, dzięki czemu uginają się tylko pod naciskiem ciała użytkownika. W ten sposób gwarantują nie tylko sprężyste podłoże czy prawidłowe dopasowanie się do ciała użytkownika, ale także wysoką elastyczność punktową czy redukcję drgań.

Materac sprężynowy - czym jest oraz gdzie go kupić? Materac sprężynowy – właściwości

Sprężyny kieszeniowe są w stanie zaoferować wiele unikalnych właściwości, jednak to nie wszystko, co oferują nam tego typu produkty. Warto zaznaczyć, że dostępne w ofercie modele wyróżniają się także:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • higienicznym środowiskiem wypoczynku,
  • trwałością,
  • odpornością na odkształcenia,
  • prawidłowym poziomem cyrkulacji powietrza,
  • pokrowcem z możliwością zdjęcia i wyprania w domowych warunkach.

Materac sprężynowy – idealny dla kogo? 

Materace sprężynowe, jakie w swojej ofercie mają miasta, takie jak Leszno, są w dużej mierze zalecane parom – z uwagi na właściwości sprężyn, a także osobom preferującym tego rodzaju komfort w czasie snu. A to oznacza, że świetnie sprawdzą się w sypialni:

  • seniorów,
  • osób aktywnych,
  • alergików.

Nie zapominajmy jednak, że przy wyborze odpowiedniego podłoża do spania powinniśmy przede wszystkim uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje, dotyczące m.in. stanu zdrowia, wagi czy twardości. Tylko wówczas odpowiemy sobie na pytanie, czy materac sprężynowy sprawdzi się w naszej sypialni.

Zdrowy i spokojny sen umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz efektywne realizowanie swoich obowiązków. Warto jednak pamiętać, że w dużej mierze za jakość i długość naszego snu odpowiada materac do spania.