Sypialnia to miejsce, w którym każdy człowiek chce spokojnie odpocząć od problemów dnia codziennego. Nic zatem dziwnego, że najczęściej jest urządzana w spokojnych barwach oraz wyposażona w relaksujące dodatki, takie jak świeczki zapachowe. Jednak za największy komfort odpowiada odpowiednio dobrany materac, na którym się wypoczywa. Świetną propozycją będzie materac twardy, który w zależności od modelu posiada różne właściwości. 

Materac twardy – czyli jaki?

Materace twarde to specyficzny rodzaj produktu, którego wkład został tak stworzony, aby mógł być zaliczany do kategorii H3, czyli materaca twardego, przeznaczonego głównie dla osób cięższych lub preferujących twardsze podłoże. Tego rodzaju materace charakteryzują się wieloma cechami, między innymi:

 • wysoką stabilnością,
 • wzmocnioną powierzchnią,
 • sprężystością,
 • antyalergicznością,
 • odpowiedni podpieraniem kręgosłupa,
 • prawidłową regeneracją ciała.

Materace twarde, czyli jakie?

Czym się charakteryzują materace twarde?Każdy materac odznacza się inną cechą, dzięki czemu możliwe jest jak najlepsze dopasowanie materaca do indywidualnych preferencji użytkownika. W ofercie Hilding Anders znajduje się wiele materacy twardych, w tym wysoce antyalergiczny materac Hilding Melody. Cały wkład oparty jest o innowacyjną piankę lateksową zapobiegającą rozwijaniu się mikroorganizmów wewnątrz materaca. Hilding Melody zapewnia higieniczny i komfortowy sen osobom starszym, jak i młodszym, które zmagają się z alergiami. Innym modelem jest dedykowany osobom aktywnym materac Hilding Boogie. Oprócz wysokiej twardości oferuje prawidłową regenerację mięśni po treningu poprzez zastosowanie termoregulacyjnej pianki FloFom. Osoby cięższe oraz preferują twardsze podłoże mogą również skorzystać z wyjątkowego materaca Hilding Electro posiadającego odpinany top. Jego budowa umożliwia stworzenie 6 twardości, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wewnątrz posiadają sprężyny Multipocket, które odpowiadają za wysoką sprężystość, ale także i uczucie twardości. Również zaliczyć tutaj można materace dziecięce – dla noworodków oraz dla nastolatków, które w odpowiedni sposób dbają o prawidłowy rozwój kręgosłupa.

Materace twarde – dla kogo? 

Materace do spania stanowią niezwykle ważny element życia człowieka. W końcu umożliwiają prawidłowe wystąpienie się oraz pozwalają na zapewnienie zdrowego snu. Dostępne w ofercie Hilding Anders materace twarde posiadają tak różnorodne właściwości, że idealnie sprawdza się u:

 • alergików,
 • par i singli,
 • niemowląt, dzieci oraz nastolatków,
 • osób aktywnych,
 • osób zmagających się z bólami kręgosłupa,
 • osób cięższych i preferujących twardsze podłoże do spania.

Komfortowy sen zależy od wielu czynników – w tym twardości materaca. Warto uwzględnić go w czasie zakupu, ponieważ wtedy jest całkowita pewność odnośnie prawidłowego podparcie kręgosłupa i najwyższego komfortu. Materace twarde z oferty Hilding posiadają tak szeroka gamę, że na pewno każdy, niezależnie od stanu zdrowia oraz wieku znajdzie coś dla siebie!