Wśród materacy piankowych bez wątpienia naszą uwagę przykują materace termoelastyczne. Dlaczego  warto jest właśnie je wybierać i na co powinniśmy zwracać uwagę chcąc zaopatrzyć się w wysokiej jakości model?

Jak wybrać materac?

Materace z pianką termoelastyczną to naprawdę szeroka gama produktów, dlatego warto jest wiedzieć czym kierować się podczas wyboru najlepszego. Pamiętajmy, że bardzo ważną rolę odgrywa tutaj chociażby twardość. Jest ona istotna z tego względu, że podczas korzystania ze zbyt miękkiego produktu nasze ciało może się zapadać w nienaturalny sposób, a na zbyt twardym plecy będą za mocno się prostować, co może wiązać się z powstawaniem nacisków. Nie możemy zapominać również, że ważną rolę odgrywają materiały, z jakich danych produkt został wyprodukowany. Będzie to istotne przykładowo dla alergików, dla których przede wszystkim polecane są modele piankowe, ze względu na ich strukturę wkładu, która ułatwia chociażby przepływ powietrza. Materace termoelastyczne bez wątpienia spełnią oczekiwania naprawdę szerokiego grona odbiorców, dlatego jesteśmy przekonani, że warto jest na nie postawić!

Materace na miarę potrzeb

Jakie materace termoelastyczne warto wybrać?Jaki w takim razie wybrać? Który model może okazać się dla mnie najlepszy? Jeśli zadajesz sobie tego typu pytania obowiązkowo musisz postawić na Hilding Salsa. Stanowi on połączenie pianki termoelastycznej, która delikatnie otula nasze ciało i przynosi ulgę spiętym mięśniom. Jednocześnie ma on specjalnie wyprofilowaną piankę FlexiFoam, której zadaniem jest między innymi zapewnienie odpowiedniej sztywności całej konstrukcji. Posiada ona siedem stref twardości – oznacza to, że produkt w indywidualny sposób reaguje na nacisk wywierany przez każdą partię ciała. Dzięki temu mamy pewność, że nasze ciało jest podparte w odpowiedni sposób, lecz jednocześnie podczas korzystania jest naprawdę wygodnie mięśnie są otulone i mogą się przyjemnie zrelaksować. Warto dodać, że za sprawą licznych właściwości prozdrowotnych wskazany model sprawdzi się w walce z odleżynami, ponieważ po licznych odbytych testach uzyskał on status wyrobu medycznego.

Postaw na produkt wysokiej jakości!

Nie możemy zapomnieć także o modelu, jakim jest Hilding Rumba. Tutaj, poza  pianką termoelastyczną Visco, znajdziemy też wysokoelastyczną Velvet Touch. Zaletą wskazanego surowca jest fakt, że należy on do szczególnie trwałych i odpornych na odkształcenia, dzięki czemu całość nada się chociażby dla osób cięższych, lecz jednocześnie jest on bardzo komfortowy i stanowi gwarancję wygodnie przespanej nocy. Będzie to również świetne rozwiązanie dla par, pomiędzy którymi pojawia się duża dysproporcja wagowa.  Dzięki temu, że wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości całość dostosowuje się do nacisku wywieranego przez konkretne partie ciała.

Jesteśmy przekonani, że wysokiej jakości materace będą świetnym rozwiązaniem dla wielu osób. Nie ma co się zastanawiać – postaw na idealny sen!