Materac dla naszego malucha? Bez wątpienia sen na stabilnej powierzchni jest kwestią niezwykle istotną już od pierwszych dni życia. Jak jednak wybrać idealne rozwiązanie dla dziecka, które dopiero przyszło na świat? Dzisiaj więcej na ten temat.

Jak wybrać najlepszy materac?

Materace dla noworodka to bez wątpienia szeroka kategoria, jednak obowiązkowo musimy pamiętać, że nie wszystkie modele, które mają być adresowane dla naszych pociech rzeczywiście się dla nich sprawdzą. Jak w takim razie znaleźć najlepsze wyjście? Po pierwsze pamiętajmy, że odpowiedni materiał powinien zapewniać naszym maluchom komfortowe podparcie całego ciała. Jest to istotne z tego względu, że zbyt miękka powierzchnia może sprawić, że dziecko będzie się zapadać, a co za tym idzie istnieje ryzyko wystąpienia różnego rodzaju problemów z oddychaniem. Nie możemy także zapominać o kwestiach związanych z właściwościami antyalergicznymi – w końcu nie chcemy, żeby nasz noworodek spał w towarzystwie grzybów, pleśni czy innego rodzaju drobnoustrojów, które mogą powodować niepożądane reakcje organizmu!

Zdrowe i naturalne podparcie

Materace dla noworodka - na co zwrócić uwagę?Porządne podparcie i właściwości płynące prosto z natury? Postaw na Hilding Kołysanka. Poza plastyczną i elastyczną pianką FlexiFoam posiada on matę kokosową, która odpowiada za szereg pozytywnych właściwości produktu. Przede wszystkim gwarantuje ona naprawdę stabilną powierzchnię, dzięki czemu mamy pewność, że ciało naszego malucha nie będzie się zapadało, a on będzie komfortowo przesypiać całą noc. Dodatkowo warto jest wspomnieć o licznych właściwościach antybakteryjnych, które płyną z zastosowania wskazanej maty. W skuteczny sposób uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii, odprowadza z wnętrza wilgoć, a także wspomaga przepływ powietrza. W połączeniu z jednym z dwóch wysokiej jakości pokrowców bez wątpienia jest to przepis na zdrowy i w pełni bezpieczny sen dla każdego noworodka.

Pełne bezpieczeństwo w czasie snu

Warto dodać, że materac Hilding Safety Smyk gwarantuje bezpieczeństwo dziecka w czasie snu, lecz nie tylko! A to wszystko za sprawą w specjalny sposób wygiętych rogów, które przykładowo zapobiegają obijaniu się malucha o szczebelki kołyski. W swoim wnętrzu posiada on dwie wysokiej jakości pianki. Mianowicie mowa tutaj o wysokoelastycznej, która należy do szczególnie trwałych surowców, a także o plastycznej FlexiFoam. Całość gwarantuje prawidłowe podparcie i prawdziwą wygodę. Oczywiście produkt uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, w związku z czym wybierając go nie musimy martwić się o zdrowie naszego kochanego maluszka!

Dobre materace to gwarancja komfortowo przespanej nocy, dlatego nie ma co się zastanawiać – stawiajmy wyłącznie na najwyższe jakościowo modele, które zapewnią najmłodszym zdrowy i nieprzerwany sen przez całą noc.