Sypialnia to miejsce błogiego wypoczynku. To właśnie o ukochanym wygodnym łóżku myśli się w trakcie dłużącego się dnia w pracy. Ale co jeśli to łóżko wcale nie jest takie wygodne, a stary i wysłużony materac sprawia, że Ty i Twój partner budzicie się jeszcze bardziej zmęczeni i w jeszcze gorszym humorze? Tak naprawdę jedynym słusznym rozwiązaniem jest w tej sytuacji zakup odpowiednio dobranego, spełniającego wszystkie potrzebne kryteria podłoża.

Materac dla pary – jaki powinien być?

Zacznijmy od kryterium, które nie powinno sprawić większego kłopotu i prawdopodobnie w żaden sposób nie zawęża poszukiwań – mianowicie chodzi tu o rozmiar. Szerokość odpowiedniego podłoża nie powinna być mniejsza niż 140 cm, ponieważ połowa, czyli 70 cm na jedną osobę to absolutne minimum, które jest w stanie zapewnić komfort na odpowiednim poziomie. Pod uwagę należy brać przede wszystkim wagę cięższej osoby, ponieważ zbyt duża miękkość może mieć znacznie gorsze skutki niż odrobinę za duża twardość. Najistotniejsze jest to, aby materac dla pary nie przenosił obciążeń na drugą stronę – ruchy muszą być możliwie jak najbardziej stłumione, ponieważ odczuwalna zmiana pozycji partnera może mieć bardzo negatywny wpływ na komfort snu. Unikaj podłoży o nieprawidłowo dobranym stopniu twardości, ponieważ taka cecha może prowadzić do szybszego wyeksploatowania się materaca.

Materace dla pary - jak wybrać odpowiedni model?Jeśli elastyczność punktowa to… materac sprężynowy!

Sprężyny nie bez powodu kojarzą się z elastycznością. Hilding Cha Cha to model zbudowany właśnie na ich bazie – każda znajduje się w osobnej kieszonce, dzięki czemu pracują zupełnie indywidualnie. Nikt nie chce odczuwać dyskomfortu przy każdej, nawet najmniejszej zmianie pozycji partnera. Elastyczność punktowa jest niesamowicie ważna w przypadku materaców dla par, ponieważ to właśnie ta cecha zapobiega przenoszeniu nacisków. We wnętrzu tego modelu znajduje się również pianka Velvet Touch, która jest odporna na odkształcenia i stabilnie podpiera kręgosłupy użytkowników. Warstwa filcu jest z kolei gwarancją trwałości i wytrzymałości – świetnie sprawdza się jako amortyzator pomiędzy sprężynami a resztą wkładu.

Wysokiej jakości materace piankowe

Materac piankowy to klasyczny wybór, który sprawdzi się w niemal każdej sypialni. Nic więc dziwnego, że ich właściwości zachwycają również pary. Hilding Boogie to model, w którym połączono piankę FloFom, piankę wysokoelastyczną oraz lateks. Wydawać by się mogło, że takie połączenie jest nieco zbyt skomplikowane i niepotrzebne, ale jego niesamowite cechy zwalają z nóg! Wytrzymałość i odporność na odkształcenia jest tak duża, że wyrób bez wątpienia będzie spełniał swoją funkcję przez naprawdę bardzo długie lata. Warstwa pianki FloFom sprawia, że produkt bezkonkurencyjnie reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do indywidualnych krzywizn ciała partnerów. Najbardziej wymagające pary, a także osoby nieco starsze na pewno docenią fakt, iż kolejna propozycja – model Hilding Rumba – została doceniona przez ekspertów z całego świata. Otrzymany status wyrobu medycznego oraz certyfikaty: AEH oraz Oeko-Tex Standard 100 to potwierdzenie niesamowitych właściwości związanych z higieną, klimatem, trwałością i ergonomią.

Wspólne poranki i wieczory to wspaniały czas, którego nie powinny psuć takie błahostki jak źle dobrany materac. Wybór któregoś z powyższych modeli sprawi, że będziecie się budzić szczęśliwi, wypoczęci i zmotywowani.