W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie na dobre zawitały do wielu polskich domów. Znacząco ułatwiają codzienne obowiązki, a często nawet wykonują wiele czynności za nas – wszystko to dzięki jednemu kliknięciu! Zatem, jakie rozwiązania technologiczne ułatwiają nam życie w domu oraz dlaczego warto je wdrożyć?

Cichy robot sprzątający

Wyobraźmy sobie spokojny wypoczynek w łóżku, na komfortowym podłoży do spania, jakim jest materac miękki w sobotni poranek. Wizja sprzątania, a dokładnie odkurzania podłogi jest już dawno zapomniana, a wszystko to z uwagi na cichy robot sprzątający. Jest to urządzenie, które zasila bateria, przez co samo, bez udziału człowieka może pozbyć się z podłogi wszelkich zabrudzeń!

Inteligentne gniazdka

Jakie technologie ułatwią życie w domu?Chyba każdy z nas zadał sobie kiedyś to pytanie – czy żelazko zostało odłączone z gniazdka? To pozornie banalny, aczkolwiek niezwykle stresujący problem, którego możemy pozbyć się dzięki inteligentnym gwiazdką! Możemy je konfigurować z dowolnego miejsca, przez co w każdej chwili jesteśmy w stanie ograniczyć pobór prądu lub całkowicie go odciąć.

Inteligentne oświetlenie

Zwykłe żarówki i lampy powoli odchodzą w zapomnienie, a na ich miejsce przychodzi inteligentne oświetlenie. Działa ono dzięki zaprogramowaniu terminarzowi, dzięki czemu, np. mogą budzić nas do pracy lub wyłączać się, gdy nikogo nie ma w domu. Co więcej, jesteśmy w stanie ustalić intensywność światła za pomocą aplikacji na telefon!

Inteligentny zamek do drzwi

Ciągłe gubienie kluczy to dla niektórych z nas codzienność. A co, gdyby tak zainwestować w inteligentny zamek? Smart lock, czyli inteligentny zamek do drzwi pozwoli otworzyć drzwi wejściowe do domu, bramę czy furtkę bez użycia klucza. Wystarczy tylko wpisać kod na panelu dotykowym lub zeskanować odcisk palca. Rozwiązanie to ma wielu zwolenników, jak i przeciwników, jednak to od nas zależy, czy w nie zainwestujemy.

Czujniki bezpieczeństwa

Każdy z nas chce się czuć bezpiecznie we własnym domu. Pomóc tutaj mogą czujniki, które mogą nas uchronić przed pożarem, zaczadzeniem, ulatniającym się gazem czy zalaniem. Jedne z nowocześniejszych urządzeń mogą nawet zmierzyć jakość powietrza! W ten sposób możemy czuć się całkowicie bezpieczni w domu. Dostępne są również czujniki zapobiegające włamaniu.

Już dawno minęły czasy, w których to wykonywanie wielu rzeczy zajmowało cały dzień. Co więcej, rozwój technologii sprawił, że wiele codziennych czynności w domu jest znacząco uproszczonych, a my mamy więcej czasu dla siebie i rodziny.

Przeczytaj także: