Na materacu pojawiły się fałdki, zgrubienia i przetarcia, a może podczas snu macie wrażenie, że wpadacie do „dziury”? To pierwsze, ale bardzo poważne objawy zniszczonego materaca. Podpowiadamy, kiedy należy wymienić stary materac na nowy i co powinno wyróżniać nowy, dobry i dopasowany materac, aby zapewnił wam zdrowy, kojący i regeneracyjny sen.

Co wyróżnia materac do łóżka na tle tradycyjnych materacy?

Marka Hilding w swoim sklepie oferuje wiele rodzajów materacy funkcjonalnych, które na rynku wyróżniają się doskonałą jakością wykonania. W sklepie marki Hilding możecie sprawdzić materace piankowe, materace sprężynowe, materace hybrydowe oraz materace lateksowe. Do każdego z nich można jeszcze dokupić specjalny pokrowiec, który lekko otuli nasz materac i uchroni przed zabrudzeniami.

Najlepsze materace piankowe zapewniają szereg prozdrowotnych korzyści. Stworzone są z termoelastycznej pianki Visco, która delikatnie otula nasze ciało w trakcie snu i dopasowuje się do naszej temperatury.

Dobre materace sprężynowe, nie tylko kuszą atrakcyjną ceną, ale także swoją budową wkładki wewnętrznej. Niezaprzeczalną zaletą jest oczywiście fakt, że sprężynki pracują niezależnie w specjalnych kieszonkach i reagują indywidualnie na ciężar jak i kształt ciała. To doskonałe rozwiązanie dla par, bowiem, gdy jeden z partnerów się przebudzi nie odczujemy jego ruchów i będziemy spać spokojniej.

Hilding Anders - materace do spaniaMaterace hybrydowe łączą zalety materacy piankowych i sprężynowych. To świetne rozwiązanie dla osób, które oczekują najwyższej jakości oraz maksymalnej elastyczności. Hybrydowe materace stworzone są ze sprężyn Multipocket z pianką hybrydową Fusion – niezwykle wytrzymałym, odpornym na nacisk materiałem, który cechuje się dodatkowo podwyższoną odpornością na wilgoć.

W sklepie Hilding znajdziecie również materace lateksowe.  Ich największą zaletą jest to, że są antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Materac lateksowy sprawdza się między innymi w przypadku par, również o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa, jak i seniorów. To doskonałe rozwiązanie, które sprawi, że nawet najbardziej uczulone osoby będą mogły spać spokojniej.

Jaki rozmiar materaca do łóżka najczęściej wybierają klienci?

Klienci bardzo często pytają o materac do łóżka 80×190 cm. To bardzo optymalny wybór dla osoby, która śpi pojedynczo oraz dla młodych osób, szczególnie dla młodzieży w wieku szkolnym, która szybko rośnie i potrzebuje sporo miejsca.

Wśród dostępnych modeli warto zwrócić uwagę na materac piankowy 80×190 cm w sklepie Hilding, mianowicie chodzi o model materaca Hilding Breakdance. Materac Breakdance to materac dedykowany głównie nastolatkom w wieku szkolnym. Wkładkę stworzono z dwóch wysoce elastycznych pianek Flexifoam.  Jeśli chcemy, aby nasza pociecha miała mocniejsze i nieco twardsze podparcie, wystarczy odwrócić materac na drugą stronę.

Kiedy stary materac powinien zostać zmieniony na nowy do łóżka?

Określenie, czy coś jest stare jest oczywiście kwestią indywidualną, ale są pewne symptomy, które sprawiają, że wiemy, że przyszedł czas na wymianę na nowe. W przypadku materaca ta chwila nastąpi wtedy, gdy poczujemy, że w trakcie snu wpadamy w „dziurę”, wyczujemy na powierzchni materaca zgrubienia, grudki i przetarcia i oczywiście wtedy, gdy już żadnymi sposobami nie jesteśmy w stanie go wyczyścić na tyle, by znów cieszył dawnym blaskiem i żywotnością.

Materac powinien być wymieniany średnio co siedem lat, niektórzy zawyżają ten wiek do dziesięciu lat. Jednak jest to już maksymalna granica. Dlaczego? W ciągu dekady, naukowcy stwierdzili, że na powierzchni materaca może zebrać się blisko dwóch milionów roztocza i ich odchodów. Zdecydowanie lepiej, jeśli zadbamy o swoje zdrowie, zanim będzie za późno i będziemy narażeni na alergię.

Pamiętajmy także, że współczesne materace są bogate w liczne technologie, które sprawiają, że materac już tak szybko nie jest wygnieciony jak dawne, tradycyjne materace. Dlatego, zmiana starego materaca powinna być spowodowana potrzebą higienicznego snu, a nie tylko i wyłącznie stanem wkładki wewnątrz materaca.