Materac piankowy Hilding Foxtrot to idealna propozycja dla osób o podwyższonej wadze, które szukają sposobu na zdrowy i mocny sen. Zobacz, jakie zalety ma materac Hilding Foxtrot i dlaczego spanie na nim przynosi szereg korzyści prozdrowotnych.

Jak zbudowany jest materac piankowy Hilding Foxtrot?

Materace piankowe Hilding Foxtrot zbudowane są z pojedynczej warstwy pianki wysokoelastycznej o twardości wyższej niż standardowa. Materac piankowy Hilding Foxtrot charakteryzuje się najwyższym stopniem twardości – H4. Oznacza to, że jest idealny dla osób o podwyższonej wadze. To pod ich ciężarem materac ugnie się odpowiednio i dopasuje do kształtu ciała. Osoby lżejsze mogą uznać ten materac za niewygodny, zbyt twardy. Trzeba pamiętać bowiem, że twardość materaca dobiera się w zależności od wagi osoby, która na tym materacu będzie spała.

Wysokoelastyczna pianka HR, z której zbudowany jest materac, gwarantuje dobre dopasowanie do kształtu ciała, a dzięki profilowanym żłobieniom oferuje siedem stref twardości. Oznacza to, że materac nie jest jednolicie twardy na całej powierzchni. Strefy podparcia trafiają w te miejsca, w których nacisk na materac jest większy, a więc w okolicach głowy, barków, lędźwi, bioder, kolan, łydek i stóp. Dzięki strefom podparcia materac jest jeszcze wygodniejszy, zapewnia większy komfort snu.

Hilding Foxtrot - materac piankowyMaterace Hilding Foxtrot sprzedawane są dwiema wersjami pokrowca do wyboru. Pierwszy to pokrowiec Hybrid, uszyty z przewiewnej tkaniny, która ułatwia wymianę powietrza w materacu. Drugi to pokrowiec Italiano, uszyty z bardzo nowoczesnej tkaniny. Ten pokrowiec zabezpiecza materac przed namnażaniem się w nim roztoczy i bakterii.

Materac można przechowywać zwinięty w rulon. Wysokoleastyczna pianka gwarantuje powrót do pierwotnej postaci natychmiast po rozwinięciu. Wszelkie obawy, że materac będzie wygięty i niewygodny, są całkowicie bezpodstawne.

Całkowita wysokość materaca to około 20 cm.

Materace piankowe Hilding Foxtrot – w jakich rozmiarach można je kupić?

Jaki rozmiar materaca piankowego Foxtrot będzie najodpowiedniejszy? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna. Materace Hilding Foxtrot sprzedawane są zarówno w wersji jedno, jak i dwuosobowej.

Najmniejszy materac Hilding Foxtrot ma rozmiar 80×200 cm. To bardzo wąski materac, na którym dobrze wyśpi się jedynie osoba bardzo szczupła albo nastolatek. Niewiele szerszy jest materac w rozmiarze 90×200. Dla śpiącej samotnie osoby dorosłej lepszy będzie materac 100×200 lub 120×200.

Materac Hilding Foxtrot w rozmiarze 140×200 można potraktować jako przejściowy. Będzie to szeroki materac jednoosobowy lub wąski materac dwuosobowy.

Materac piankowy 160×200 to standardowy rozmiar materaca dwuosobowego, ale nie jest to największy materac Hilding Foxtrot. Osobom, które oczekują większego komfortu i przestrzeni poleca się materac w rozmiarze 180×200.

Odkryj zalety spania na materacu piankowym Hilding Foxtrot

Pianka na materac Hilding Foxtrot została starannie dobrana. Nieprzypadkowo jest to pianka wysokoelastyczna HR. Mimo iż samo słowo „pianka” kojarzy się z czymś miękkim i raczej łatwo odkształcającym się, w przypadku wysokoelastycznej pianki HR jest inaczej. Ta pianka doskonale ugina się pod naciskiem punktowym, co zapewnia lepsze niż standardowe dopasowanie do kształtu ciała, podparcie go i pomoc w utrzymaniu prawidłowego kształtu kręgosłupa. Nawet długotrwałe spanie na materacu nie powoduje odkształcenia – pusty materac natychmiast wraca do pierwotnego kształtu. Ten materac doskonale sprawdzi się nie tylko w domowej sypialni. Będzie idealny do pokoi gościnnych i hotelowych. Tu najlepiej sprawdzi się materac do łóżka 160×200 Hilding Foxtrot.

Wysokoelastyczna pianka gwarantuje wygodę w czasie snu, co pozwala na rozluźnienie mięśni, także w ich głębszej warstwie. Przekłada się to na mocniejszy i bardziej regenerujący sen. Lekceważymy czasem wygodę snu, a to poważny błąd. To od fazy nocnego wypoczynku zależne jest nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Materac Hilding Foxtrot jest gwarantem pobudki bez bólu głowy i sztywności karku. To także początek dnia z dużym zapasem energii i chęci do działania. Dobrze dobrany materac gwarantuje nieprzerwany sen, podczas gdy ten źle dobrany często bywa przyczyną bezsenności.

Hilding Foxtrot jako materac o zwiększonej twardości nie powoduje zapadania się ciała. Z tego powodu polecany jest osobom starszym i tym, które mają problemy z poruszaniem się. Na materacu wyraźnie twardszym łatwiej jest zmienić pozycję.

Biorąc pod uwagę powyższe, warto zadać sobie pytanie o to, jaki materac piankowy będzie najlepszy. Być może to właśnie Hilding Foxtrot okaże się tym idealnym. Jednak może on być zbyt twardy dla osób o niskiej wadze. Dla nich lepsze będą materace o stopniu twardości H1, H2 i H3 z kolekcji marki Hilding.