Naprawdę dobry materac to zakup na długie lata. Profesjonalne, najlepiej opracowane i najwygodniejsze materace to produkty nawet o kilkunastu latach gwarancji. Może się jednak zdarzyć tak, że właśnie teraz chcesz wymienić materac, albo po prostu poszukujesz materaca z najwyższej półki. Jeśli tak, to pragniemy przedstawić najnowsze osiągnięcia Hilding w technologii tworzenia materacy sprężynowych – materace multipocket, które stanowią nowy rozdział w zapewnianiu zdrowia i komfortu snu.

Materac multipocket – jaki to materac?

Te dwie nazwy: Hilding (szwedzki producent materacy o niemalże stuletniej tradycji i zasięgu globalnym) oraz „multipocket”, powinny być skojarzone ściśle. To właśnie znakomity Hilding opracował w swoich laboratoriach i biurach projektowych w Malmö być może największą innowację w świecie materacy sprężynowych. Przełom nastąpił wraz z zakończeniem testów sprężyn typu multipocket i wprowadzeniem nowego typu materacy sprężynowych na rynek.

Na czym polega ten krok naprzód w zaawansowanej technologii konstruowania materacy? Choć zmiana wydaje się drobna, to wcale nie było łatwo wyjść ze zwykłej konwencji w budowie materacy sprężynowych i stworzyć materac multipocket. Hilding zaproponował zupełnie nowy rodzaj sprężyn – właśnie sprężyny multipocket – które to rozwiązanie zostało połączone ze znaną wcześniej budową kieszeniową, ale także z najwyższej jakości piankami i matami, które również znajdują się wewnątrz. W rezultacie powstały materace nowego rodzaju, przynoszące ich użytkownikom jeszcze więcej komfortu, higieny, profilaktyki zdrowotnej i wyznaczające dziś normę w swojej klasie. Powiedzmy trochę więcej o sprężynach multipocket w tych materacach oraz ich realnym działaniu na rzecz dobrostanu ich użytkowników.

Co wyróżnia wysokiej jakości materace multipocket?

O czym pamiętać wybierając materac multipocket?A więc cały sekret w nowatorstwie zastosowania mikrosprężyn multipocket. Dotychczas sprężyn w materacu było co najwyżej kilkadziesiąt. Multipocket są znacznie mniejsze, lepiej zaprojektowane, a więc ich zagęszczenie pod powierzchnią materaca jest znacznie większe. Każda sprężyna pozostaje niezależnym wspornikiem przyjmującym obciążenie w osobnej kieszeni. Zatem rozłożenie masy na materacu jest nieporównanie lepsze. Poza tym sprężyny multipocket zachowują absolutną ciszę, gdy są ugniatane, więc cichą nocą w naszych sypialniach nie słychać metalicznego dźwięku, gdy zmieniamy pozycję leżenia. Większe materace multipocket (np. 140×200 lub 160×200) przeznaczone dla dwojga przyjmują osoby nawet o bardzo różniącej się wadze. Są skonstruowane tak, że każdy centymetr kwadratowy jest obszarem niezależnie reagującym na ciężar. Ten efekt przeżywany przez użytkowników nazywany bywa czasem „nieważkością”, w każdym razie komfort poprawia się zauważalnie. Można to zobaczyć w modelu Hilding Electro.

Materac Hilding Electro należy do liderów w swojej klasie. Osiągnięto tu absolutną równowagę w łączeniu patentu sprężyn multipocket i nowego rodzaju pianki syntetycznej (wysokoelastycznej). Całość układu elementów jest niezwykle stabilna i niezawodna. Przeznaczenie materaca jest uniwersalne, sprawdza się w każdej sytuacji, nawet jako podłoże służące osobom obłożnie chorym albo wymagającym regeneracji podczas snu po ciężkim wysiłku fizycznym. (Electro posiada również unikalne rozwiązanie: wierzchnią warstwę materaca można odpiąć i łatwo przetransportować lub posłużyć się nią w innym miejscu). Pokrowiec utworzono z materiału doskonale radzącego sobie z wilgocią. Hilding wydaje gwarancję aż piętnastu lat na ten model.

Materace multipocket – jakie są ich zalety i wady?

Opinie o materacach multipocket są całkowicie zgodne. Nic dziwnego. Mamy do czynienia z produktem o najwyższych walorach użytkowych. Warto jednak zebrać w jednym miejscu najczęściej pojawiające się sądy użytkowników o tych materacach i uzupełnić je o dodatkową listę potwierdzonych w testach cech szczególnych, które deklaruje i spełnia producent (Hilding). Na naszej liście nie znajdą się jednak „wady” materacy multipocket, gdyż – taki jest stan faktyczny – to właśnie te materace stanowią normę, a normy się nie ocenia, ocenia się według normy.

  • Hilding zapewnia potwierdzone badaniami: jakość materiałów, certyfikaty, wysoką wartość użytkową i funkcjonalność w każdym szczególe wykonania.
  • Sprężyny multipocket są trwalsze niż w zwykłych materacach.
  • Komfort – to słowo w wypowiedziach osób, które spędziły na materacach multipocket choćby kilka chwil, powtarza się najczęściej. Jest to wynikiem jak najbardziej obiektywnie rozpatrywanej budowy tych materacy, ich projektu i jego realizacji.
  • Ponadto: antyalergiczność, przewiewność, schludność, higieniczność – materace multipocket zawsze są czyste i wolne od drobnoustrojów.
  • Potwierdzone prozdrowotne działanie na kręgosłup, układ krążenia, profilaktyczne zapobieganie schorzeniom ortopedycznym.
  • Realne wspomaganie zdrowego, regenerującego snu.

Co eksperci Hilding mówią o materacach multipocket?

Hilding nie tak dawno zaprezentował takie modele jak Flamenco czy Makarena. To nowe materace na rynku. Ich projektanci wskazują na szereg innowacji użytych na każdym etapie produkcji.

Parametrem używanym przy opisie technicznym materacy multipocket Hilding jest tzw. „elastyczność punktowa”. Otóż ten współczynnik został radykalnie poprawiony poprzez nasycenie materaca większą ilością mikrosprężyn i ich hybrydowym połączeniem z płytami lateksowymi (Hilding Flamenco), albo też pianką termoelastyczną, która reaguje inteligentnie na ciepłotę ciała (Hilding Makarena). Eksperci od ergonomii empirycznie mogą zaś potwierdzić znakomite wyniki w przeciwdziałaniu schorzeniom układu ruchowego (centralną sprawą z zakresu dyscyplin medycznych jest dbałość o kręgosłup – w materacach multipocket występuje zweryfikowany naukowo zespół cech, które w efekcie powodują utworzenie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa na całej jego długości).

Czym różnią się materace kieszeniowe vs multipocket vs pocket plus?

Dla jeszcze lepszego zrozumienia swoistości materacy multipocket wprowadźmy kilka prostych rozróżnień. Materace kieszeniowe oznaczają materace sprężynowe, w których sprężyny zostały umieszczone w „kieszeniach”, a więc w wydzielonych, niezależnych od siebie obszarach. Ale sprężyny multipocket nie dość, że występują w większej ilości (zatem też większa ilość kieszeni), to różnią się znacznie i przewyższają pod każdym względem konstrukcje oparte na zwykłych sprężynach. Hilding dysponuje również serią pocket plus, która na pierwszy rzut oka – i przyznajmy: faktycznie – jest dość podobna do linii multipocket. To lekka rozrzutność, jak ktoś mógłby powiedzieć, ponieważ oba typy prezentują podobne własności, które sprawiają tylko drobną różnicę w codziennym użytkowaniu, lecz pocket plus i multipocket to jednak odmienne technologie materacy sprężynowych, z których wybrać można jedynie po bezpośrednim kontakcie z nimi – wtedy „drobna różnica” może być decydująca.

Materace multipocket pozostaną z nami na długo, ponieważ na horyzoncie nie pojawia się żadne lepsze rozwiązanie dla materacy sprężynowych. Zresztą zaawansowanie projektowe Hilding jest na tyle duże, że tak naprawdę niełatwo wyobrazić sobie dziś radykalną zmianę tego standardu. To bardzo ważne, aby obudzić się w dobrym nastroju. Tego Państwu życzymy, a życzenie to spełnia się zawsze z materacami multipocket od Hilding.