Nie da się zaprzeczyć, że sen stanowi jedną z podstawowych, a zarazem pierwotnych potrzeb każdego człowieka. To właśnie on odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia czy zdolność do zapamiętywania nowych rzeczy. Z uwagi na to, warto już dziś wyposażyć swoją sypialnię w wysokiej jakości materace sprężynowe, które oferują komfortowy i przede wszystkim zdrowy wypoczynek! 

Współczesne materace sprężynowe – czym się wyróżniają? 

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się, dzięki czemu wiele produktów zostało udoskonalonych. Do nich zaliczyć można materace sprężynowe, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu dostępne były tylko w wersji ze sprężynami bonellowymi. Tego rodzaju podłoże do spania często ulegało odkształceniom oraz było nietrwałe, przez co nie zapewniało wysokiej jakości wypoczynku. Na szczęście, współczesne materace sprężynowe znacząco różnią się pod względem wypełnienia, gdyż w ich wnętrzu znajdziemy innowacyjne wypełnienie typu kieszeniowego. Oznacza to, że każda ze sprężyn została umieszczona w osobnych kieszonkach materiałowych, przez co produkty dostępne w takich miastach, jak Oleśnica gwarantują wysoką elastyczność punktową, sprężystość oraz redukcję drgań.

Materace sprężynowe kiedyś i dziś, czyli jakie modele są w ofercie lokalnych sprzedawcówCzym się kierować wybierając materace sprężynowe? 

Obecnie na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju materaców sprężynowych, które między sobą różnią się indywidualnymi parametrami. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest, aby przy ich wyborze uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje użytkownika. Do nich zaliczyć można:

  • wiek,
  • stan zdrowia,
  • twardość,
  • rodzaj pokrowca,
  • rozmiar.

 

Materace sprężynowe – dla kogo? 

Materace sprężynowe wyróżniają się przede wszystkim wyjątkowymi właściwościami wynikającymi z rodzaju zastosowanego wypełnienia. Właśnie dlatego są zalecane parom – w końcu nie musimy martwić się, że przy wstawaniu rano lub w nocy widzimy partnera! Oprócz tego, które oferuje Świętochłowice wyróżniają się także antyalergiczność, optymalną wentylacją wypełnienia czy prawidłowym wsparciem dla kręgosłupa. Z uwagi na to, równie dobrze sprawdzą się w sypialni:

  • alergików,
  • osób starszych,
  • osób aktywnych.

Na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia. Warto zatem jak najlepiej wykorzystać ten czas i już dziś zadbać o wysokiej jakości wypoczynek! Jednym z elementów, które korzystnie wpływają na sen, jest odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika materac.