Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, jaki materac wybrać dla osób, cierpiących na alergie oraz na co zwrócić szczególną uwagę. 

Komfort i higiena

Nasza pierwsza propozycja to materac Hilding Foxtrot. Jest to najtwardszy produkt z kolekcji piankowej, który zapewni Ci optymalne wsparcie i komfort snu. Wyprofilowana pianka pomaga utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji i zapewnia podparcie wszystkim partiom ciała – niezależnie czy śpisz na brzuchu, plecach czy boku. Otwartokomórkowa struktura zapewnia odpowiednią wentylację wkładu i pozwala utrzymać optymalną higienę produktu. Kupując Hilding Foxtrot, będziesz miał do wyboru jeden z dwóch nowoczesnych pokrowców. Hybrid to produkt, który wykorzystuje innowacyjną technologię Purotex. Jej zadaniem jest ograniczać rozwój bakterii i roztoczy. Dzięki temu masz pewność, że materac zapewni Ci optymalne środowisko snu.

Prozdrowotne właściwości 

Najlepsze i najczęściej wybierane materace dla alergikaJeśli oczekujesz od materaca czegoś więcej niż wygody to koniecznie zainteresuj się produktem Hilding Salsa. Jest to materac, który posiada status produktu medycznego. Oznacza to, że spełnia on wszelkie restrykcyjne wymagania dyrektyw unijnych nowego, globalnego podejścia, które dotyczą kwestii związanych z bezpieczeństwem użytkownika oraz ochroną zdrowia i środowiska. Materac został ubrany w pokrowiec Tencel, który jest antyalergiczny i kontroluje poziom wilgotności materaca, absorbując jej nadmiar ze skóry użytkownika. Pokrowiec nie podrażni wrażliwej skóry i zapobiegnie rozwojowi bakterii. Oprócz produktu Tencel, będziesz mógł wybrać pokrowiec Velvet. Ten z kolei wykorzystuje  technologię Purotex. Mikrokapsułki zawarte w pokrowcu pękają i uwalniają stopniowo probiotyki, które mają zwalczać alergeny, wywołujące alergię na kurz czy astmę. Jest to świetny produkt dla alergików, który zapewni im spokojny sen.

Funkcjonalność 

Materace dla alergika mogą być tak samo komfortowe jak inne, a dodatkowo odznaczać się bezpieczeństwem. Nasza kolejna propozycja to Hilding Step. Jest to materac, który zbudowano na bazie siedmio-strefowej sprężyny kieszeniowej, która zapewni optymalne wsparcie dla twojego kręgosłupa. Każda z nich pracuje osobno, tj. uginają się tylko te części, na które wywierany jest nacisk. Poleca się go również parom oraz seniorom. Co najważniejsze, materac Hilding Step ubrano w antyalergiczny pokrowiec Silver. Jego przemyślana struktura przepuszcza powietrze i ułatwia wentylację wkładu materaca. Możesz go w łatwy sposób zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Materac zapakowano próżniowo oraz zrolowano, by ułatwić Ci jego transport i przechowywanie. W razie jakichkolwiek problemów z pracą materaca, zapewniamy Ci 5 lat gwarancji.

Materace do spania z naszej oferty to produkty najwyższej jakości. Jeśli jesteś alergikiem, to wyżej wymienione materace sprawdzą się świetnie w twojej sypialni.