W dzisiejszych czasach rozwój technologiczny w wielu branżach jest bardzo dynamiczny. Innowacje nie ominęły przemysłu sypialnianego. Nowoczesne materace i poduszki są w stanie dbać o zdrowie kręgosłupa, zapewniać użytkownikom wygodę i jednocześnie ułatwiać utrzymanie higieny w sypialni. Jakie innowacyjne technologie proponuje swoim klientom SleepMed?

Technologia AirForce — wentylacja to podstawa

Wentylacja w sypialni jest bardzo ważna. Wpływa bowiem na dwa kluczowe aspekty. Przede wszystkim, to od niej zależy komfort termiczny podczas snu. Poza tym przepływ powietrza ma związek z higieną i czystością. Doskonale zdaje sobie z tego marka SleepMed. Dlatego w ofercie znajdują się materace, które wyprodukowano z zastosowaniem technologii Airforce.

Polega ona na nacinaniu piankowej warstwy w dwóch płaszczyznach. Powstałe w ten sposób szczeliny umożliwiają powietrzu nieustanny przepływ wewnątrz wkładu. Ciepło i wilgoć nie gromadzą się wewnątrz. Tym samym warunki panujące w łóżku nie sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów, bakterii i roztoczy kurzu.

SleepMed i innowacje. Przegląd nowoczesnych technologiiJest to bardzo prosty sposób osiągnięcia optymalnego poziomu wentylacji. Brak skomplikowanego procesu produkcji sprawia, że jest to budżetowe rozwiązanie, które nie podnosi nadmiernie ceny produktu końcowego. Jeśli chcesz wyposażyć swoją sypialnię w rozsądny sposób, wybierz materac SleepMed z pianką stworzoną z zastosowaniem technologii Airforce.

Pianki termoelastyczne — idealne dopasowanie

Termoelastyczne pianki to w ostatnich latach hit na rynku akcesoriów sypialnianych. Nie mogło zabraknąć ich w ofercie SleepMed.

  • Pianka VitaRest® – to poliuretanowe tworzywo, spełniające światowe standardy jakości. Dopasowuje się do ciała użytkownika pod wpływem nacisku oraz temperatury. Zapewnia elastyczność, amortyzację, a jednocześnie stabilizuje sylwetkę. Pomaga w pozbyciu się bólu w szyjnym i lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Dodatkowo stanowi cenny element profilaktyki zwyrodnień. Korzystnie wpływa na cerę dlatego, że pozwala jej oddychać przez całą noc.
  • Pianka Celsius-Waterlily® – została stworzona przez SleepMed z myślą o znalezieniu równowagi między komfortem użytkownika a dobrem środowiska naturalnego. Surowce wykorzystywane podczas jej produkcji nadają się do recyklingu, a dzięki wysokiej gęstości są trwałe i wytrzymałe. Z materaca posiadającego warstwę pianki Celsius-Waterlily® będziesz korzystać komfortowo przez wiele lat.

Sprężyny typu Multi — amortyzacja nowej generacji

Materace SleepMed z kolekcji Hybrid i Hybrid Plus to modele, które zaprojektowano z zastosowaniem sprężyn kieszeniowych typu Multi. Każda z nich porusza się osobno, niezależnie od pozostałych. Są rozmieszczone gęsto, a ich średnica jest niewielka. Wszystkie te cechy charakterystyczne sprawiają, że materace SleepMed ze sprężynami typu Multi zapewniają użytkownikom precyzyjne podparcie ciała. Korzystanie z nich to dobry sposób na zapobieganie bólom pleców, szyi i głowy.

Ta technologia wiąże się także z wieloma korzyściami dla osób śpiących w łóżkach małżeńskich. Wkład wykonany z jej zastosowaniem jest elastyczny punktowo. Co to oznacza? Partnerzy się wzajemnie nie budzą nawet wówczas, gdy często zmieniają pozycję podczas snu. Kolejny atut sprężyn typu Multi to efektywny obieg powietrza. Wentylacja to podstawa dobrego samopoczucia.

Sprężyny kieszeniowe wykorzystywane są przez SleepMed podczas tworzenia materaców hybrydowych. Ich doskonałe właściwości są maksymalizowane przez nowoczesne, elastyczne pianki. Takie połączenie to gwarancja niezapomnianego komfortu.

Pokrowce — Merced i Probiotex

SleepMed to także wysokiej jakości pokrowce. Model Merced zaprojektowano tak, aby zapewniał oddychalność wkładu i jednocześnie maksymalizował komfort, który gwarantuje wypełnienie. Jego wykonanie z dzianiny w połączeniu ze specjalnymi perforacjami na powierzchni sprawiają, że ciało podczas snu może cieszyć się przyjemnym efektem masażu. Elastyczne włókna materiału zapewniają idealne dopasowanie do podłoża. Boki pokrowca są obszyte taśmą 3D. Usprawnia ona przepływ powietrza i maksymalizuje właściwości higieniczne pokrowca.

Drugim typem pokrowca od marki SleepMed jest Probiotex. Składa się z trzech poszczególnych struktur. Dół i górę uszyto z miękkiej włókniny — dzianiny Probiotex połączonej z wiskozowymi włóknami. Całość jest nasączona aktywnymi probiotykami, ograniczającymi ilość alergenów kumulujących się na powierzchni materaca o ponad 90%! Nieco inaczej skonstruowano boki pokrowca Probiotex. Są wykonane z dzianiny Tencel i taśmy 3D. Ta część zapewnia użytkownikowi przyjemny chłód i ogranicza pochłanianie wilgoci przez piankę stanowiącą wypełnienie.

Jeśli chcesz spać dobrze każdej nocy wybierz SleepMed! Ta renomowana marka oferuje produkty najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Pamiętaj o tym, że zakupy akcesoriów do sypialni to inwestycja w swoje zdrowie. Nie oszczędzaj na materacu, a z pewnością będziesz żyć zdrowo i wygodnie.

wyrób medyczny

SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.