Aranżacja wnętrza opiera się na kilku ważnych aspektach. W pierwszej kolejności wybieramy styl wnętrzarski, który pomoże nam wybrać kolor oraz motyw przewodni. Jednak cała magia dobrego wyglądu pomieszczenia tkwi w szczegółach, a dokładnie elementach dekoracyjnych. Do jednych z bardziej uniwersalnych dodatków zalicza się świece.

Czym są świece?

W dzisiejszych czasach wielu z nas stawia na świeczki zapachowe w swoim domu. Stanowią one źródło światła oraz przyjemnego ciepła, które w unikalny sposób stwarza domową atmosferę. Mogą one być wykonane z:

  • parafiny, która nie jest zbyt zdrowa dla organizmu człowieka, gdyż w czasie spalania uwalniane są toksyczne związki,
  • stearyny, która pali się czystym i jasnym płomieniem, a także są o wiele zdrowsze od świec parafinowych,
  • wosku pszczelego, które są w stanie odświeżyć i jonizować powietrze,
  • wosku sojowego, który pali się czysto, nie kopci i nie zawiera żadnych toksycznych substancji.

Każda świeca jest inna, a można to poznać nie tylko po materiale, z jakiego została wyprodukowana, ale także kształcie, rozmiarze czy zapachu. A jak poszczególne modele sprawdzają się w danych pomieszczeniach w domu?

Świece do kuchni

Wbrew pozorom, kuchnia to świetne miejsce na świece zapachowe. Jednak z uwagi na funkcje tego pomieszczenia, warto postawić na świece w szkle, które niekoniecznie będą rzucać się w oczy, a uwalniają pobudzający do działania zapach, który zależy od kompozycji olejków eterycznych.

Świeczki doskonałym dodatkiem do każdego domu!Świece do biura

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stawia na aromaterapię przy pomocy świec zapachowych. Najczęściej dotyczy to osób pracujących w domu lub uczących się. W biurze warto postawić na modele, które zawierają olejki eteryczne wzmagające skupienie i koncentrację.

Świece do łazienki

Łazienka to dość wilgotne miejsce, jednak i tutaj świece zapachowe będą się sprawdzać. Na co dzień możemy postawić na odświeżające zapachy tworzone przez kompozycje zapachowe lub olejki eteryczne. Jednak w czasie wykonywania domowego spa, warto zabrać ze sobą świece o relaksującym i kojącym zmysły działaniu.

Świece do salonu

Salon to miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną, gośćmi lub chcemy się po prostu zrelaksować po ciężkim dniu. W zależności od naszego nastroju oraz aktualnych wydarzeń warto wymienić świece na te bardziej kojące lub odświeżające powietrze. Warto również zwrócić szczególną uwagę na rozmiar oraz kształt, gdyż może ona pełnić także funkcję dekoracyjną.

Świece do sypialni

Świece do sypialni to świetne rozwiązanie, jeśli cierpimy na bezsenność lub inne problemy ze snem. Stawiając na modele o kojącym i relaksującym zapachu, jesteśmy w stanie korzystnie wpłynąć zarówno na jakość, jak i długość i głębokość snu. Co więcej, poprzez całkowite rozluźnienie ciała jest o wiele większa szansa na szybsze zaśnięcie.

Jak zadbać o komfort w sypialni i salonie?

Ostatnie wymienione pomieszczenia, czyli salon i sypialnia to miejsca, w których najczęściej się relaksujemy. Nic zatem dziwnego, że Stawiamy tutaj na świece zapachowe, które w swoim składzie posiadają olejki eteryczne działające w kojący sposób na nasze zmysły. Jednak, czy to jedyny sposób, w jaki możemy zadbać o swój komfort? Jak się okazuje – niekoniecznie! W salonie możemy postawić na wygodne meble, w tym fotel czy sofę. Warto je wyposażyć w miękkie akcesoria tekstylne, takie jak koc z domieszką wełny, który dodatkowo odpowiada za komfort termiczny. Dodatkowe ciepło jest mile widziane zwłaszcza w zimne dni. Natomiast w sypialni należy uwzględnić odpowiednio wyposażone łóżko. Warto je wyposażyć w:

  • kołdrę i poduszkę,
  • pościel i prześcieradło,
  • stelaż i ochraniacz na materac.

Jednak najważniejszym elementem jest tutaj materac. Produkt ten w dużej mierze odpowiada za zdrowy i komfortowy wypoczynek. Wynika to z faktu, iż jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, tym samym zapewniając wsparcie zarówno dla kręgosłupa, jak i całej sylwetki. Aby było to możliwe, to należy uwzględnić kilka kwestii – w tym osobiste potrzeby i preferencje.

Świeczki, a zwłaszcza zapachowe, to świetny pomysł do każdego domu. Z uwagi na swój charakter, pełnią funkcję dodatku idealnego, gdyż łączą w sobie zarówno dobry wygląd, jak i funkcjonalność.

Przeczytaj także: